Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Enerji ve çevre teknolojileri fuarı Ankara’daTarih 24 Kasım 2022, 21:17 Editör: Editör Elektrohaber

Enerji ve çevre teknolojileri fuarı Ankara’da

CNR Holding tarafından, çevre teknolojileri ve şehircilik alanında, Avrasya’nın en büyük fuarı olarak düzenlenen ENTECH - Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Fuarı & Kongresi’ni Ankara’da açıldı. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliği ile gerçekleşen, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın da ziyaret ettiği fuarda yeni nesil şehirlerden güneş enerjisi depolayan banklara, atıklardan enerji üretebilen tesisten geri dönüşümlü battaniyeye kadar çok sayıda ürün sergileniyor. Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından geliştirilen ve pet şişelerden imal edilen battaniyeler, üniversitenin tüm yurtlarındaki öğrenciler tarafından kullanılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından da desteklenen fuarda, enerji, katı atık, su ve atık su teknolojileri, biyoenerji, atık toplama ve taşıma araçları, geri dönüşüm sistemleri, geri kazanım tesis ve ürünleri, yenilebilir enerji ve teknolojileri, kentsel çevre temizlik araçları sektöründe faaliyet gösteren firmalar ürün sergiliyor.

ENTECH Fuarı’nda en yeni teknoloji ve hizmetleri ile yer alacak firmalar, kamu kuruluşu yöneticileri, yerel yönetim temsilcileri, KOBİ ve özel sektör karar vericileri, çevre teknolojileri araç ve ekipman üreticileri, sanayiciler, organize sanayi bölgesi yetkilileri ile iletişim kurarak kendilerine yeni ticaret ağları oluşturuyor.

“ENTECH Fuarı’nı yaşanabilir gelecek için hayata geçiriyoruz”

Özellikle son yüzyılda yaşanan iklim değişikliğinin önüne geçmek için yapılması gereken çevre yatırımları, devletlerin en önemli gündemini oluşturduğunu dile getiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “ Aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülke, yaşanabilir gelecek için enerji, çevre teknolojileri, geri dönüşüm ve sıfır atık alanında önemli AR-GE yatırımları gerçekleştiriyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin yönetim politikalarına da yön vermeye başlayan çevre teknolojileri ve sıfır atık uygulamaları için, özel sektörün en büyük temsilcileri de çok önemli projelere imza atıyor. Bu sorumluluğu, fuarcılık alanında da CNR Holding üstlendi. Yaşanabilir gelecek sağlamak için hayata geçirdiğimiz ENTECH Fuarı, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olan temiz geleceğin ipuçlarını veren, sektörün en prestijli platformu olmuştur” dedi.

“Enerjide dışa bağımlılığımızın önüne geçebiliriz”

Enerji alanında Türkiye’nin dışa bağımlılığının önüne geçmenin çok önemli olduğunu dile getiren Türk Alman Yatırım Birliği Başkanı Gencay Koyunbaşoğlu, “Sürdürülebilir enerji alanında yapılacak yatırımlar ile ülkemizin enerji alanında dışa bağımlılığının önüne geçebiliriz. Yatırım birliği olarak, biokütle enerji yatırımlarına çok önem vermekteyiz ve önemli projelere imza atmaktayız. Bu alanda kamu kuruluşlarının da ciddi yatırımları var. Temiz enerji konusuna sosyal sorumluluk projesi olarak yaklaşmak çok önemlidir. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’e, bu vesile ile çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir proje hayata geçirmiş” dedi.

“Sıfır atık projesinin uygulandığı ilk ilçeyiz”

Kızılcıhamam’ın, Türkiye’de sıfır atık alanında ilk pilot şehir ilçe olduğunu söyleyen Kızılcıhamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülüğünde ilk sıfır atık projesi ilçemizde hayata geçirildi. Bu alandaki ilk uygulamalar da yine bizim ilçemizde hayata geçiriliyor. Türkiye için çok önemli olan bu alanda çıkardıkları bu güzel proje için CNR Holding’e çok teşekkür ediyorum. Bu fuar bizlerin ufkunu açmasını sağlıyor” dedi.

Sıfır Atık Kongresi geleceğe ışık tutacak 

23-26 Kasım tarihleri arasında, ENTECH – Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Fuarı ile eş zamanlı hayata geçirilecek olan Sıfır Atık Kongresi, kendini temiz çevre ve gelecek için adamış, dünyanın en önemli akademisyenlerine ev sahipliği yapacak.

ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan ENTECH Sıfır Atık Kongresi’ni, bürokratlar, akademisyenler, çevre dernekleri ve öğrenciler takip edecek. ENTECH Sıfır Atık Kongresi’ne yabancı akademisyenlerin yanı sıra Türkiye’nin çevre ve sıfır atık üzerine yetiştirdiği en önemli akademisyenler de konuşmacı olarak katılacak. Sıfır Atık Kongresi, sektörün geleceğine de ışık tutacak.
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 504 defa okunmuştur.

Güncel  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Büyük hazırlık sürüyor

Büyük hazırlık sürüyor Türkiye, enerji arz güvenliğinde önemli rol oynayan 3 LNG Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Ünitesi (FSRU) ile bu ala...

Urfa'da Kaçak Elektrik Operasyonu

Urfa'da Kaçak Elektrik Operasyonu Şanlıurfa’da kaçak trafolar traktör römorkuna yüklendi, duvarlara saklandı

Türklerin enerji ihracat başarısına dönüştü

Türklerin enerji ihracat başarısına dönüştü Türk şirketlerin enerji depolama sistemleri ihracat başarısına dönüştü

Elektrikli Boeing birkaç yıl içerisinde havalanacak

Elektrikli Boeing birkaç yıl içerisinde havalanacak Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın, Boeing'in ilk elektrikli uçak projesinin adının "Wisk" olduğunu söyle...

BAE ve Mısır enerjide anlaştı

BAE ve Mısır enerjide anlaştı BAE ve Mısır arasında 10 milyar dolarlık enerji anlaşması imzalandı

Enerjide Kamulaştırma Kararları ‘Resmi Gazete’de Yayınlandı

Enerjide Kamulaştırma Kararları ‘Resmi Gazete’de Yayınlandı Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cep Telefonunda Kiralama Dönemi

Cep Telefonunda Kiralama Dönemi Telefon satışındaki fiyat artışı, kiralama talebini patlattı

Deprem bölgesine mobil hat kararı

Deprem bölgesine mobil hat kararı Deprem bölgesine mobil hat kararı

Depremden etkilenen elektrik abone sayısı

Depremden etkilenen elektrik abone sayısı Depremden etkilenen elektrik abone sayısı kaç? TEDAŞ'tan açıklama
Teknik Adam Teknik Adam
Türkiye'ye elektrik ne zaman geldi?

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Diğer videolar

  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:4880

   
  Yerli Motor Elazığ’dan
 

Yerli Motor Elazığ’d

İzlenme:3164

   
  Akkuyu Nükleer Santrali
 

Akkuyu Nükleer Santr

İzlenme:3338

   
  Türkiye'de Elektrik Üretimi
 

Türkiye'de Elekt

İzlenme:3352

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:15796

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:18070

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:26118

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:164402