Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Zorlu Enerji'den çocuklara tatil hediyesiTarih 20 Haziran 2017, 13:13 Editör: Editör Elektrohaber

Zorlu Enerji'den çocuklara tatil hediyesi

Zorlu Enerji Grubu, çocuklara özel yayınladığı çevre ve enerji kitapları serisine bir yenisini ekledi. "Enerjimiz Çocuklar İçin" projesi kapsamında çocuklara, temiz enerji kaynaklarını ve enerjinin doğru kullanımını anlatmak için özel kitaplar hazırlayan Zorlu Enerji Grubu, şimdi de yaz tatili heyecanı yaşayan çocukları "Zorlu ile Güneş Enerjisi" kitabı ile buluşturuyor.

 

"Enerjimiz Çocuklar İçin" projesinin "Enerji Kitapları" serisinin 6'ncısı olan "Zorlu ile Güneş Enerjisi" kitabının kahramanı sevimli Yeşil Ejderha, çocuklara güneş enerjisinin faydalarını anlatırken sürdürülebilir bir dünya için temiz ve yenilebilir enerji kaynaklarının ne kadar önemli olduğunu, oldukça eğlenceli ve öğretici bir dille anlatıyor.

 

"Zorlu ile Güneş Enerjisi" kitabı; Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Bayhan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fehmi Görkem Üçtuğ tarafından kaleme alınarak çocuklara armağan edildi.

 

Zorlu Enerji Grubu'nun 2010 yılından bu yana devam ettirdiği "Enerjimiz Çocuklar İçin" kurumsal sosyal sorumluluk projesi ilkokul öğrencilerinde "Enerji kaynaklarının kullanımı, enerjinin hayatımızdaki yeri ve önemi, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu, çevrenin korunması" konularında bilgi ve bilinç düzeyini artırmak ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.

 

Proje çerçevesindeki eğlenceli ve öğretici içerik kaynaklarından biri olan "Enerji Kitapları"; bugüne kadar "Zorlu ile Jeotermal Enerji", "Zorlu ile Su Enerjisi", "Zorlu ile Rüzgar Enerjisi", "Zorlu ile Doğal Gaz" ve "Zorlu ile Karbon Ayak İzi" olmak üzere beş farklı kitap ile temiz, yenilenebilir ve güvenli enerji kaynakları hakkında çocukların bilinçlenmesine katkı sağladı. Serinin 6'ınci kitabı olan "Zorlu ile Güneş Enerjisi" kitabına çocuklar, "Enerjimiz Çocuklar İçin" web sitesi http://www.enerjimizcocuklaricin.com/ adresinden de kolayca ulaşabilecekler.


ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 5520 defa okunmuştur.

Kültür  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

İnternet Ne Zaman Kuruldu?

İnternet Ne Zaman Kuruldu? Günümüzde yaklaşık 5 milyar kişi tarafından kullanılan internet ne zaman kuruldu sorusunun cevabını, ve internetin ...

“Elektrik Tesisat Rehberi” Yayınlandı

“Elektrik Tesisat Rehberi” Yayınlandı Schneider Electric ve Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nin (ETMD) sağladığı koordinasyon ve sponsorlukla
Teknik Adam Teknik Adam
Türkiye'ye elektrik ne zaman geldi?

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Diğer videolar

  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:5052

   
  Yerli Motor Elazığ’dan
 

Yerli Motor Elazığ’d

İzlenme:3374

   
  Akkuyu Nükleer Santrali
 

Akkuyu Nükleer Santr

İzlenme:3524

   
  Türkiye'de Elektrik Üretimi
 

Türkiye'de Elekt

İzlenme:3500

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:15964

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:18294

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:26552

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:165082